Kniha návštev

Dátum: 06.03.2014

Vložil: Dôchodcovia z Ružomberka

Titulok: Návšteva u Mišekovcov v rodinnom skanzene.

Videl tyrana ľudstva Hitlera .
V tomto prekrásnom skanzene je čo obdivovať, šikovnosť a pracovitosť našich predkov, čo všetko dokázali spraviť.
Mirko a vašu mamičku obdivujeme čo dokázala všetko spraviť do rodinného skanzenu, také prekrásne veci málo kde už uvidíte. A vám ďakujeme , čo robíte ako si vážite históriu ľudí staroveku. A to všetko na svoje náklady. Tešíte sa na návštevníkov čo prídu k vám, aby si odniesli len tie najkrajšie spomienky z tohto kraja a od vás.
Sme tiež dôchodcovia a aj my sme si vytrpeli 2. svetovú vojnu. O vašom ockovi, ktorý pochádzal z dedinky na Orave, Oravskej Poruby kde všade bol a statočne bojoval a išiel aj cez naše mesto na Duklu a prežil nepredstaviteľne ťažké chvíle vo vojne, no nič ho neodradilo od viery v Pána Boha. Ondrej pracoval v Nemecku so židmi a tam videl toho tyrana ľudstva.
Ondrej bol človek z jeden mála ľudí a veliteľov v tejto dobe. On mal iné hodnoty ľudskosť prajnosť, skromnosť a pomoc ľudom, ktorý to potrebovali najviac.
PS: V dnešnej dobe to už je len spomienka na takýchto ľudí.Tento článok je na zamyslenie pre ľudí..

Mišekovci prajeme vám hodne zdravia a veľa úspechov vo vašej svedomitej práci.

S pozdravom Ján, Tomáš a Alenka

—————

Dátum: 23.02.2014

Vložil: Ján z Košíc

Titulok: Zážitok,skutočnosť.


Veľká vďaka Mišekovci, taký pekný skanzen máte na Orave a to aký statočný človek tu žil. Poznal som vášho ocka Ondreja,chcem aj ja napísať pár riadkov ako Matúš z Prešova skutočnosť a pravdu.
Ondrej ako účastník priamych bojov o Stalingrad bol po vojne so mnou aj s troma dôstojníkmi pozvaní ruskými veliteľmi na Piskorionovom cintoríne, kde odpočívajú státisíce občanov, vojakov aj iných národností, ktorí umierali od hladu počas blokády v bojoch o Stalingrad. Je tam nápis-Kiež nik nezabudne.
Tvoj otec tam stál ako z kameňa ani nedýchal. Ako keby ho tý mŕtvy ľudia nechceli pustiť. Vždy si spomeniem na tohto výnimočného dobrého človeka. Máme ho aj na fotke s tým krížikom čo dostal od nemeckého kňaza.
Ondrej spi v pokoji, ved si vytrpel toho dosť.

PS:Tvoja sila bola viera v Pána Boha.
Ved ty si nestrašil Nemcov ani si sa nehral na partizánov.Tvoje meno je napísané ďaleko od tvojho domova.Kde si bol a čo si robil.
Bojoval za slobodu ľudí a národov, pre lepší život. Česť tvojej pamiatke Ondrej.

Poznámka: aj za druhej svetovej vojny bol boj o politické funkcie aj v Buzuluku sa tiež odohrával. Ondrej by vedel o tom rozprávať. Aj v tej dobe niektorí ľudia nepoznali čo je skromnosť a pomoc druhým ľudom.ako je to dneska.Každý berie len pre seba.

Ďakujem za prečítanie a prosím pána Mišeka, aby to bolo uverejnené na jeho stránke. Akého mal dobrého, skromného otca, ktorý vedel lásku aj prijímať a dávať ľudom, ktorý ju potrebujú.

—————

Dátum: 10.03.2014

Vložil: TROCHU FAKTOV !

Titulok: Re:Zážitok,skutočnosť.

Dobrý večer. Tak navštívil autor príspevku aspon atlas aby sa dozvedel,že Piskariovský pamätný cintorín sa nachádza pri Petrohrade (Leningrad ) a nie pri Volgograde (Stalingrad). Kto by prevážal obete viac ako 1000km na sever? Autor si vymýšla alebo je hlupák a mätie 5 cez 9.

—————

Dátum: 10.03.2014

Vložil: TROCHU FAKTOV !

Titulok: Re:Zážitok,skutočnosť.

Bludy, bludy , bludy!!!!!!!

—————

Dátum: 21.02.2014

Vložil: Matúš z Prešova

Titulok: Skutočnosť

Ondrej bojoval v Rusku ešté prez založením prvom Československom zbore. Viacerí vojaci po prebehovaly po ťažkých bojoch po Rusku v tej dobe ku plukovnikovi Svobodovi, ktorý založil buzuluku armádny zbor. Aj ondrej ktory prežil už ťažké boje po celom rusku aj v Stalingrade s poľskou jednotkou,kde ho pridelili ruský velitelia, braniť mesto Stalingrad. Môžete si pozrieť aj fotografie a ine veci, ktore som z bojov ruska poslal p. Miroslavovi. takáto je pravda.

—————

Dátum: 25.03.2014

Vložil: TROCHU FAKTOV !

Titulok: Re:Skutočnosť

Kde su tie fotky.

—————

Dátum: 19.02.2014

Vložil: školáčky z Bratislavy

Titulok: poďakovanie

Sme stredoškoláčky židovského vierovyznania z Bratislavy.
Mišekovci, chceme Vám veľmi pekne poďakovať za všetko, čo robíte a ako si vážite život ľudí v minulosti. Treba obdivovať aj práce Vašej mamičky, prekrásne výšivky, obrusy, dečky, tkané koberce. Čo všetko táto žienka, vdova po svojom mužovi, dokáže spraviť pre rodinný skanzen svojho syna! A jej manžel Ondrej bol veľká ľudská osobnosť. Pri každom článku o ňom nám vypadnú slzy. Veril v lásku k Pánovi Ježišovi a v tých najťažších rokoch, vo vojne, rozdával svoju lásku a pomoc ľuďom, ktorí to najviac potrebovali. Ondrejko, nezabudneme na teba, ani na tú dedinku na Orave, kde si sa narodil a k spokoji aj zomrel. Bol si náš statočný človek a veliteľ, ktorý obetoval svoju mladosť a zdravie za slobodu ľudí a národov.
Chanukia, veľká vďaka Ondrejko.
Mišekovci, prajeme Vám veľa lásky a zdravia. Mirko, po tvojej práci zostáva pekná robota. Veľká vďaka za výborné občerstvenie.
Janka, Zuzka, Olinka a Vladko

—————

Dátum: 16.01.2014

Vložil: Mišekovci Jasenová.

Titulok: Miroslav Mišek senior 0908093682

Vyučený murár-obkladač-Váhostav Žilina.
Zateplujem rodinné domy.Murujem kachle, pece sporáky, kuchynské linky aj kompletne s policami, krby-vnútorné aj vonkajšie -záhradné ďalej krbové vložky, bytové jadrá, obklady, dlažby aj z kameňa.
Robím aj za starožitnosti. Opravy starých domov, dreveníc, kaštieľov do rodinného skanzenu.
PS: Velmi pekne ďakujem všetkým, ktorí nás navštívili a prajem všetkým ľuďom Šťastný Nový Rok 2014.

—————

Dátum: 01.01.2014

Vložil: Tomanekovci

Titulok: Mišekovci

Chceme poďakovať za pekné prežitie Vianočných sviatkov z rodinného skanzenu, z obce Jasenová.
Prajeme Vám všetko najlepšie v Novom roku rodinka zo Žiliny Tomanekovci.

PS: Máte to tam všetko prekrásne.

—————

Dátum: 13.12.2013

Vložil: Ján, Tomáš, Janka,Lenka.

Titulok: Vážená rodinka Mišekovcov.

Študujeme históriu a tým to Vám Miroslav veľmi pekne ďakujeme, že ste založili prvú na Orave aj na Slovensku expozíciu historických predmetov a prevádzkovanie súkromnej zbierky nielen z Oravského regiónu.
Taký prekrásny skanzen sme ešte nikde nevideli ani v zahraničí a toľko prekrásnych historických vecí, čo tam všetko máte a tak pekne všetko zreštaurované je čo obdivovať. Je to veľký dar od prírody a od pána Boha, aký máte v práci vzťah, ako žili naši predkovia.
Moc Vám ďakujeme čo robíte pre tento región o zvýšenie turistického záujmu. Tiež vašu prajnosť a srdečnosť Mišekovci.
Prajeme Vám a vašej celej rodinke Veselé Vianoce a Šťastný Nový Rok 2014.

—————